Profesori și personal

 Moldovan Georgeta
DIRECTOREta
Profesor chimie
Institutul Politehnic “Ghe. Asachi”, Iași
Licențiată în Chimie-Fizică

 

 

Horváth Erika
DIRECTOR ADJUNCTerikahorvath
Învățătoare
Școala Postliceală “Ghe. Lazăr”, Cluj-Napoca
Specializarea învățători-educatori

 

 

 Prostire-Vodislav Cristian
CONSILIER EDUCATIVCristi
Profesor matematică-informatică
Universitatea Tehnică Cluj-Napoca,
Facultatea de Automatică și calculatoare,
Licentiat în Automatică și Informatică industrială
Universitatea din Craiova
Facultatea de Matematică-Informatică
Universitatea Montemorelos
Master în Științele Educației

Moroșan Luminița
Luminita
Profesor limba și literatura română
Universitatea din Bucuresti
Facultatea de Teologie Baptista
Licentiata in Teologie-Filologie

 

 

Scutariu Daniela
Dana
Profesor limba și literatura română; științe sociale
Institutul Teologic Adventist
Licențiată în Teologie-Asistență Socială, Teologie-Litere

 

 

Stănescu Maria Ana
MariaAna
Profesor biologie, educație pentru sănătate
Universitatea Bucureşti
Licentiata în Biologie

 

 

Ciurtin Lucian Claudiu
Lucian
Profesor educație fizică
Universitatea “Petru Maior”
Facultatea de Educație fizica și sport
Specializarea Măiestrie sportivă și acrobatică

 

 

Bârsan Daniel
Daniel
Administrator
Școala de maiștri

 

 

Bârsan Valentina
Vali
Profesor în învățământul primar-preșcolar
Universitatea Babeș-Bolyai
Facultatea de Psihologie și Știinte ale Educației
Licențiată în pedagogia învățământului primar și preșcolar
Szalos-Farkas Márk

Profesor desen, limba engleză
Bachelor of Art in Animation
University of Dundee
Lovasz Aurelia
Ica

Învățătoare

 

 

 

 

Farkas-Margine Maia

Învățătoare

 

Dan Mărioara
Mia
Profesor în învățământul preșcolar
Universitatea Babeș-Bolyai,
Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației
Licențiată în pedagogia învățământului primar și preșcolar

 

Cătinean Estera
Nina
Profesor istorie-geografie
Universitatea „Babeș-Bolyai”, Cluj-Napoca
Specializarea geografie
Master în geografie umană și dezvoltare regională

 

Coțovanu Dorel

Economist-Contabil
Universitatea  “Ștefan cel Mare”, Suceava
Facultatea de Litere și Știinţe, Profil Economic
Specializarea Turism și Servicii

 

Cazan Sebastian
Sebastian-Cazan
Profesor muzică
Academia de muzică “Ghe. Dima”, Cluj-Napoca
Facultatea de interpretare instrument – trombon
Facultatea teoretică, Secţia dirijat orchestră şi pian
Universitatea din Berlin, Specializarea trombon

 

Bădescu Ioana
Ioana
Profesor limba și literatura română, limba engleză
Universitatea „Petru Maior”, Târgu Mureș
Facultatea de Științe și Litere
Specializarea Română-Engleză

 

Șoldea Țvetala Dora
Tvetala
Profesor matematică
Universitatea „Babeș-Bolyai”, Cluj-Napoca
Facultatea de Matematică-Mecanică
Specializarea Matematică

 

Răstoacă Daniel

Manager
Institutul Teologic Adventist
Licențiat în Teologie Pastorală

 

Răstoacă Elisabeth

Învățătoare

 

Seniuc Lăcrămioara

Învățătoare

 

Nagy Csilla

Învățătoare

 

Barabási Noémi

Învățătoare

 

Edith Portik
edith
Educatoare
Profesoară geografie
Secția de limbă maghiară
Universitatea „Dimitrie Cantemir”, Târgu Mures
Facultatea de Geografie
Specializarea Geografie Turism

 

Bordoș Zorina
hajnibordos
Profesor istorie, limba și literatura engleză
Universitatea “Petru Maior”, Târgu Mureș
Facultatea de Științe-Litere,
Licențiată în istorie-litere, profilul istorie
Specializarea Istorie – Limba și literatura engleză

 

Palffi Monica

Profesor limba spaniolă
Universitatea „Babeș-Bolyai”, Cluj-Napoca
Specializarea Spaniolă-Franceză

 

Buhai Ruxandra

Profesor matematică

 

Făgăraș Vasile
Vasile
Profesor fizică
Facultatea de subingineri, Târgu Mureș
Specializarea Electromecanică tehnologică

 

COLECTIVE ȘI COMISII DE LUCRU 2014-2015
Consiliul de administrație
  1. Dan Nicolae
  2. Moroşan Sorin
  3. Moroşan Luminiţa
  4. Dan Valentina
  5. Ban Camelia
  6. Ban Gabriel
  7. Coţovanu Dorel
  8. Porkolab Adam
  9. Vasilache Georgică
  10. Portik Edith
  11. Felei Gabriel
  12. Seniuc Daniel
  13. Prostire-Vodislav Cristian
  14. Horváth Erika
  15. Dan Magdalena
  16. Moldovan Georgeta
  17. Koteles Csaba
  18. Szasz Ernest
  19. Sukosd Sandor
  20. Tofalvi Marton
  21.  Golea Lucian
Consiliul operațional

Preşedinte:  Moldovan Georgeta
Membri: Horváth Erika, Prostire-Vodislav Cristian, Răstoacă Daniel, Szalos-Farkas Márk

 

Consiliul profesoral
  1. Moldovan Georgeta- președinte
  2. Savovici Luciana – secretară
  3. Moroșan Luminița
  4. Răstoacă Elisabeth
  5. Portik Edith
  6. Szász Renáta
  7. Seniuc Lăcrămioara
  8. Nagy Cilla
  9. Horváth Erika
  10. Farkas Margine Maia
  11. Bârsan Valentina
  12. Nagy Daniel
  13. Stănescu Maria-Ana
  14. Prostire-Vodislav Cristian
  15. Ciurtin Lucian
  16. Cătinean Estera
  17. Buhai Ruxandra
  18. Cazan Sebastian
  19. Scutariu Daniela
  20. Făgăraş Vasile
  21. Palffi Monica
  22. Şoldea Ţvetala- Dora
  23. Szalos-Farkas Márk
  24. Dan Marioara
  25. Bădescu Ioana
  26. Szabo Noemi

 

Comisia metodică „Limbă şi comunicare”
  1. Scutariu Daniela
  2. Moroşan Luminiţa – responsabil
  3. Szabo Noemi
  4. Bădescu Ioana
  5. Palffi Monica
  6. Szalos-Farkas Márk
  7. Bordoș Zorina

 

Comisia metodică „Om şi societate”
  1. Cătinean Estera – responsabil
  2. Scutariu Daniela
  3. Bordoș Zorina
  4. Cătinean Alin
  5. Portik Edith
  6. Csabai Gyula-László

 

Comisia metodică „ Matematică și Ştiinţe”
  1. Buhai Ruxandra – responsabil
  2. Stănescu Maria-Ana
  3. Moldovan Georgeta
  4. Nagy Daniel
  5. Şoldea Ţvetala- Dora
  6. Prostire -Vodislav Cristian
  7. Făgăraș Vasile

 

Comisia educatorilor
  1. Dan Mărioara – responsabil
  2. Portik Edith
  3. Szasz Renata

 

Comisia învăţătorilor
  1. Horváth Erika
  2. Bârsan Valentina
  3. Răstoacă Elisabeth
  4. Szász Renata
  5. Nagy Cilla
  6. Seniuc Lăcrămioara
  7. Farkas Margine Maia
  8. Szabo Noemi
  9. Barabasi Noemi

 

Comisia pentru proiecte și programe educative școlare și extrașcolare

Subcomisia pentru activități extrașcolare

  1. Prostire -Vodislav Cristian – responsabil
  2. Dan Marioara (grădiniţă)
  3. Barabasi Noemi (primară)
  4. Cazan Sebastian
  5. Cătinean Estera
  6. Cătinean Alin
  7. Răstoacă Daniel

Subcomisia diriginţilor

  1. Szallos Mark – responsabil
  2. Buhai Ruxandra
  3. Palfi Monica
  4. Scutariu Daniela
  5. Moroșan Luminița
  6. Prostire-Vodislav Cristian
  7. Bădescu Ioana
  8. Cătinean Estera
  9. Portik Edith

 

Comisia de P.M. şi P.S.I. 
  1. Bădescu Ioana- responsabil
  2. Bârsan Daniel
  3. Moroșan Luminița

 

Comisia de curriculum
  1. Scutariu Daniela – responsabil
  2. Moroşan Luminiţa
  3. Horvath Erika
  4. Prostire-Vodislav Cristian
  5. Moldovan Georgeta

 

Comisia de disciplină
  1. Prostire-Vodislav Cristian – responsabil
  2. Moroşan Luminiţa
  3. Horvath Erika
  4. Szalos-Farkas Márk
  5. Moldovan Georgeta
  6. Cătinean Estera
  7. Nágy Csilla

 

C.E.A.C.
  1. Portik Edith
  2. Moroşan Luminiţa
  3. Seniuc Lăcrămioara
  4. Bârsan Valentina
  5. Moldovan Georgeta
  6. Cătinean Estera – responsabil
  7. Ban Camelia

 

Comisia pentru asigurarea serviciului pe școală
  1. Moldovan Georgeta – responsabil
  2. Prostire-Vodislav Cristian
  3. Horváth Erika